5.00 / 1 oy

PyCharm ile Yeni Bir Python Projesi Oluşturmak

Python programlama dili hakkında bir girizgah yaptıktan ve IDE olarak PyCharm kurulumunu yaptıktan sonra şimdi PyCharm ile yeni bir Python projesi oluşturarak merhaba dünya uygulaması yapabiliriz.

Karşılama ekranından ya da arayüz içerisinden Create New Project diyerek yeni bir proje açalım.

pycharm new project

Ben kendime PythonProjects adında bir klasör oluşturdum ve tüm projelerimi bu klasör içerisinde alt klasörler olarak saklıyorum. Çok sayıda proje oluşturup tümüne untitled demek yerine size de tavsiyem tüm projelerinizi derli toplu ve isimlendirilmiş olarak saklamak olur.

pycharm create project

Yeni projenizde yukarıdaki Location satırına bir alt klasör ekleyerek çalışırsanız her projeniz ayrı bir klasörde olmuş olur.

Yeni projemizde ortam olarak Virtualenv seçeneğini seçerek Create butonuna tıklıyoruz. İlk ekran olarak PyCharm kullanımına ilişkin ipuçları pencereleri çıkacaktır, bu ipuçlarını okuyabilir ya da don't show tips diyerek bir daha görünmemelerini tercih edebilirsiniz.

m.cengiz

27.05.2020 02:46

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
PyCharm ile Yeni Bir Python Projesi Oluşturmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.