5.00 / 1 oy

PyCharm Nedir ve Nasıl Kurulur?

PyCharm, Python programlama dili ile program geliştirilebilmesi amacıyla JetBrains firması tarafından geliştirilmiş bir IDE'dir (Tümleşik geliştirme ortamı). www.jetbrains.com/pycharm/ adresinden giriş yaparak özellikleri, güncellemeleri ve download sürümlerini inceleyebilirsiniz.

Pycharm

Python programlama dili ile paylaşmak istediğim eğitimlerde, kendi tecrübelerime göre en kullanışlı IDE olan PyCharm'ı kullanmayı tercih ettiğim için eğitim yazılarına başlamadan önce PyCharm'ın nasıl indirilebileceği ve kurulabileceği ile ilgili de bir paylaşım yapmak istedim. PyCharm'ın ücretli (Professional) ve ücretsiz (Community) olmak üzere iki farklı sürümü bulunuyor. Ayrıca öğrenciler için de PyCharm Edu sürümü mevcut. Ben Community sürümünü yeterli bulduğum için bu sürüm üzerinden Python ile program geliştirmeyi tercih ediyorum, isteyenler Professional sürümünün deneme (trial) versiyonunu da deneyebilirler.

PhCharm kurulumunda ileri tuşuna basmak dışında seçeneklerin sorulduğu tek bir ekran var, bu ekranı da aşağıda paylaşıyorum.

pycharm setup

m.cengiz

27.05.2020 01:48

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
PyCharm Nedir ve Nasıl Kurulur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.