5.00 / 1 oy

Elektrikli battaniye kullanmanın bir tehlikesi var mı?

Fişe takılarak kullanılan ve üzerindeki bir anahtar ile sıcak, ılık ve soğuk konumlarına getirilebilen bir elektrikli battaniye aldım ama fişe takılı bir şeyi üzerime örtmeye de çekiniyorum. Elektrik prizinde bir voltaj oynaması olmaz muhtemelen ama buna ilişkin de bir güvenlik önleminin olduğundan emin değilim ama beni daha tedirgin eden şey, gece su falan içip de battaniyeye dökersem çarpılır mıyım endişesi. Sonuçta elektrik ile aşdığı gücü ısıya dönüştüren bir teknolojiyi üzerimize örtmüş oluyoruz. Gereksiz kuruntu mu yapıyorum yoksa elektrikli battaniye kullanmak tehlikeli midir bilen varsa cevap yazabilirse sevinirim.

alfonsoo

05.01.2020 10:03

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 17 Kasım 2021 08:04
    1

    üzerinize yağmur yağmayacaksa bir sorun olacağını sanmıyorum, ama elektrikli battaniye ile küvete girerseniz ya da ciddi miktarda bir sıvı ile temasa girerseniz çoğunun su geçirmezlik koruması olduğunu düşünmüyorum.

  • 23 Ocak 2021 11:08
    0

    Sorunuz üzerine cevap niteliğinde yazdığım yazı için Elektrikli battaniye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler e tıklayarak okuyabilirsiniz. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Elektrikli battaniye kullanmanın bir tehlikesi var mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.