5.00 / 1 oy

IT Chapter 2 (2019) Filmi

Filmi sinemada yeni seyrettim ve çıkar çıkmaz da hakkına bir şeyler yazmak istedim. Önce IT neydi, önceki filmde neler olmuştu hızlıca bir hatırlayalım ve filmin künyesini verelim.

İlk filmde (IT - 2017), Derry kasabasında her 27 yılda bir meydana gelen olayların ardındaki palyaço Pennywise ile tanışmış ve kendilerine Ezikler Kulübü adını veren gençlerin Pennywise ile giriştikleri korku dolu savaşa tanık olmuştuk. IT Bölüm 2, tahmin edebileceğiniz gibi ilk filmin sonundaki veda sahnesinden 27 yıl sonrasında geçiyor. Orijinal IT  (IT - 1990)  filmini izleyenlerin ya da Stephen King'in IT kitabını okuyanların da hatırlayacakları gibi Mike Hanlon dışındaki herkes kasabayı terk etmiş ve çok farklı hayatlara yelken açmışlardır. Önceki olayların ardından tam 27 yıl geçmiş olması sebebiyle kasabada yine çocukların esrarengiz bir şekilde ortaya kaybolmaya başlamarından sonra durumu fark eden Mike, 27 yıl önce  Pennywise'ı birlikte yenmeyi başardıkları ve bunun bir kez daha olması durumunda tekrar bir araya gelecekleri sözünü veren arkadaşlarına ulaşmaya karar verir. Elbette aradan geçen uzun yıllar, kaybedenler kulübünün üyelerini tamamen değiştirmiş ve bambaşka hayatlara savurmuştur. Spoiler vermeden özetlemek gerekirse, bu filmde artık büyüyüp yetişkin bireyler olmuş olan eski arkadaşların hem Pennywise ile savaşlarını, hem de aradan geçen yıllarla birlikte birbirlerini tekrar tanımaya çalışmalarını izleyeceksiniz.

İlk filmin fragmanları düşmeye başladığı zaman da herkesle birlikte ben de Hollywood'un başarı kazanmış eski bir korku filmini bol bol görsel efektle yine mundar edeceğini düşünmüştüm ama neyse ki sonra filmin yapımcıları bana tüm önyargılarımı yutturmuşlardı. Bu filmin de yönetmeni, ilk filmden hatırladığımız Andy Muschietti, ki kendisini 2013 yapımı Mama isimli korku filminden de hatırlayacak olanlar olacaktır. Filmde en çok hoşuma giden olaylardan birisi oyuncu seçimi olmuş, yani bilmesem gerçekten seçilen oyuncuların 2017 yapımı IT filmindeki çocuk oyuncuların büyümüş halleri olduklarına inanabilirdim. Oyuncu kadrosunda:

James McAvoy - Bill Denbrough

Jessica Chastain - Beverly Marsh

Bill Hader - Richie Tozier

Isaiah Mustafa - Mike Hanlon

Jay Ryan - Ben Hanscom

James Ransone - Eddie Kaspbrak

Andy Bean - Stanley Uris

ve ilk filmde de olduğu gibi Pennywise rolünde Bill Skarsgård var.

Kaç yaşına gelirseniz gelin, çocukluk korkularınızdan kurtulmak her zaman zordur, IT 2 de bu yenilmesi zor korkular üzerine bol görsel efektli ve gerilimli bir korku filmi deneyimi sunuyor. İzleyelim mi değer mi derseniz ilk filmi beğenenler için hiç düşünmeden gidip izleyin derim.

denizil

07.09.2019 00:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
IT Chapter 2 (2019) Filmi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.