5.00 / 1 oy

Hasarlı Araçları Hasarsız Diye Satan Oto Galeriler Nereye Şikayet Edilebilir?

İnternetteki ilanlara bakarsanız şişirilmiş fatura ya da tramer kaydı olmayan çıtır hasarlar gibi çok sayıda farklı araç hasarı ve onanımı görebilirsiniz. Hangisini telefonla ararsanız arayın, size aracın temizliği konusunda yeminler edebilir ya da sizi olayın çok ufak bir çiziğin şişirilmiş hasar tamiratlarından kaynaklandığı konusunda inandırıcı hikayeler anlatabilirler. Açıkçası hangi aracın hasar kaydının ne kadar gerçek ya da hakkı olup olmadığı konusunda ne motor ustası olsa ne de kaportacı olsa bu kadar üçkağıtçı arasında kazık yemeden fazla dayanabileceğini sanmam. Oto eksperleri bile bazen bunca ince hazırlanmış hasar gizleme çalışmalarını yakalayamayabiliyorlar, biz son kullanıcılar nasıl kazıklanmadan araba alabiliriz derseniz bence bunun sıfır araba satın almak dışında hiçbir güvenilir ve garantili yolu yok. Son olarak aklıma büyük oto galerilerden biraz daha fazla para vererek bir araba satın alma fikri geldi ama bu oto galerileri denetleyen bir kurum olup olmadığından da şüpheliyim.

Derken az önce emsal niteliğinde bir mahkeme kararına denk geldim. Bu habere göre oto galerilerin hasarsız diye sattıkları ya da hasarları konusunda yeterince bilgilendirmedikleri müşteriler, araçlardaki hak kayıplarını oto galerilerden tazmin edebilecekler. Bu haberi yaygınlaştırmak ve satın aldığı arabadan ötürü kazıklanan herkesin bu haberi görmesini istediğim için buradan paylaşıyorum.

musluhan

25.06.2020 00:44

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hasarlı Araçları Hasarsız Diye Satan Oto Galeriler Nereye Şikayet Edilebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.