5.00 / 1 oy

Discus beslemek için nasıl bir akvaryum kurmak gerekir?

Her akvaryum balığı türünün birbirinden ayırt edici bir özelliği ve karakteristik güzelliği var. Balık beslemiş ya da besleyen herkesin istisnasız olarak bir gün beslemek istediği özel bir tür olarak sanırım bu listenin en tepesinde discus cinsi balıklar vardır. Discus'lar pahalı balıklar oldukları gibi aynı zamanda ihtiyaç duydukları akvaryum boyutları ve bakım şartları da çok zaman ve masraf gerektirir. Bu yüzden discus hep ileri yaşlarda belirli bir tecrübe seviyesine ulaşmış, maddi durumu ve fiziksel alanları müsait, zaman ayırabilecek kişiler tarafından tercih edilir. Ben canlı doğuran balıklar ile bir süredir ilgileniyor olsam da artık bir discus akvaryumu kurmak istediğimin de farkındayım ve nelere ihtiyacım olduğunu araştırarak başlayabileceğimi düşündüm. Su sıcaklığı ve ph oranı gibi detayları daha sonraya bırakarak en azından nasıl bir akvaryum ve dekorasyona ihtiyacım olduğunu merak ediyorum. Aramızda discus konusunda bilgili birileri olabilir mi bana bilgi verebilecek?

oissende

03.10.2019 22:36

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 3 Ekim 2021 20:22
    0

    o kadar zaman, sabır, enerji ve bütçeniz varsa gerçekten inanılmaz güzel balıklar. ama uzun vadede bu kaynaklarınız yoksa bir süre sonra sıkılmaya ve akvaryuma gerekli bakımı yapamamaya başlarsınız ve balık ölümleri de başlayınca moral bozukluğu ile birlikte hobiyi bırakmak durumunda kalırsınız. bu yazdığım senaryo binlerce kez gerçekleşmiş gerçek bir hikayedir ve her eski akvarist size aynı hikayeyi anlatır.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Discus beslemek için nasıl bir akvaryum kurmak gerekir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.