5.00 / 1 oy

Arabaları Şiddetli Yağmurlardan Korumak İçin Tedbir Önerileri

Geçtiğimiz 15 günde yağan inanılmaz yağmurlardan sonra arabanın bağajına kalıcı olarak arabayı yağmurdan korumak için ekipmanlar alıp sürekli bagajda taşımayı düşünmeye başladım. Geçtiğimiz yıllarda arabasının üzerine halı seren insanlar viral reklamlara ve toplu alaylara konu olmuşlardı ama şimdi ciddi ciddi aynı şeyi yapmayı planlıyorum. Ama arabayı şiddetli yağmurlardan ve dolu yağışlarından korumanın daha efektif ve etkili yollar ve ekipmanlar olduğunu umuyorum. Branda tarzı koruma ekipmanları bildiğim kadarıyla arabaları sadece güneşin zararlı etkilerine karşı koruma özelliğine sahipler, olması gereken kesin çözüm elbette kapalı garaj sahibi olmak ama hem herkesin evinde ve iş yerinde sürekli kapalı garaja sahip olma imkanı yok, hem de arabayla sürekli bir yerlere gidilip arabayı müsait bulunan yerlere park etmek gerekebiliyor. Dolayısıyla şiddetli bir yağış başlamadan önce aracın bagajından çıkartılıp (fazla yer kaplamalı) hızlıca arabanın üzerine ya da etrafına takılabilen bir koruyucu şeklinde olmalı diye düşünüyorum. Piyasada satılan böyle bir ürün var mı önerebileceğiniz, yoksa kendi imkanlarımla barbekü kılıfı gibi kalın su geçirmez kumaşlardan böyle bir ürün hazırlatmayı düşünüyorum.

emre çakır

25.06.2020 14:54

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 5 Kasım 2021 01:57
    1

    branda alıp kullansanız bile ne zaman hangi şiddette yağmur yağacağını öngörebilmek mümkün olmadığı için her seferinde banda ile aracınızı örtmeye üşeneceğiniz için günün sonunda tek çözüm kapalı garaj sahip olmak. eğer bu derece şiddetli bir yağmura yolda yakalanırsanız ya da örneğin 1 saat sonrasına bir uyarı yapılırsa bence en yakındaki avm'de park yeri kapmak için hemen yola çıkın.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Arabaları Şiddetli Yağmurlardan Korumak İçin Tedbir Önerileri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.