5.00 / 1 oy

WhatsApp’ın çalışmayacağı telefonlar - 2021

Dünyada belki de en çok kullanılan uygulamalardan biri WhatsApp. Hem mesajlaşma hem telefon hem de görüntülü telefon etme imkanını insanlara sunması Whatsapp’ın iletişim uygulaması olarak tercih edilmesinde ön plana çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Resim ekleme ve gönderme, belge ekleme ve gönderme gibi her sene yeni özellikler eklenmesi ile de kullanıcılarını kendine bağlayan Whatsapp tahtını benzer hiç bir uygulamaya kaptırmayacak gibi duruyor. 
Her sene olduğu gibi bu sene de Whatsapp uygulamasının çalışmayacağı telefonlar ilan edilmiş durumda. 2021 yılında Android ve iOS için destek bölümünü yenilenecek olması sebebiyle iPhone için iOS 9 altındaki versiyonlara sahip olan Iphone’lar ile Android 4.0.3 versiyonu altındaki telefonlarda bulunan Whatsapp uygulaması 2021 yılına girildiğinde kullanılamayacak. 
 
Peki whatsapp bunu neden yapıyor? Çünkü sorun eski sürümlerin güvenlik açığı yaratması. Aşağıda belirteceğim telefonların Whatsapp uygulamasında sunulan güncellemeleri almadığı ya da geç aldığı belirtiliyor. Dolayısıyla oluşacak güvenlik açığı ve kişisel veri ihlalinden kendini korumak isteyen Whatsapp, eski telefonlarda Whatsapp’ın kullanılmayacağını belirterek her sene bu listeye yeni telefon modelleri dahil ediyor.

2021 yılında Whatsapp uygulamasını kullanamayacak olan telefon modellerinden bazıları ise şu şekilde:

 * Iphone 4S, 

 * Iphone 5, 

 * Iphone 5S, 

 * Iphone 5C, 

 * Iphone 6, 

 * Iphone 6S,

 * HTC Desire

 * Samsung Galaxy S2

 * Motorola Droid Razr

 * LG Optimus Black

eren34

30.12.2020 21:46

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
WhatsApp’ın çalışmayacağı telefonlar - 2021

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.