5.00 / 1 oy

Uber ne zaman Türkiye’de hizmet verecek?

Uber 2009 yılında araç çağırma uygulaması olarak faaliyete başlamış şimdilerde 66 dan fazla ülkede güvenli bir şekilde insanların ulaşım yapmasına imkan sağlayan bir taksi hizmeti sunmaktadır. Uber 2014 yılında Türkiye'de de hizmete başlamıştı ta ki İstanbul'da Uber şoförleri ile taksiciler arasında yaşanan sorunlar sonucunda 2018 yılında dava açılmasına ve 2019 yılında ise Uber'in hizmetlerine durdurma kararı verilmesine kadar. 

Tüm bu yaşananlardan sonra son birkaç günün en çok konuşulan konusu “UBER”in tekrar Türkiye’de faaliyete geçip geçmeyeceği. Bunun sebebi de Uber’in Türkiye’de hizmet vermesini istemeyen Taksicilerin başlatmış olduğu kampanya sonucunda mahkeme kararıyla Uber’in uygulamasının ve internet sitesinin engellenmesi ve Uber’in Türkiye’de hizmet etmesine izin verilmemesi. Fakat istinaf mahkemesine taşınan davada istinaf mahkemesinin kararıyla, bir önceki mahkemenin vermiş olduğu karar bozularak Uber’e ulaşım sağlanmasının yolu açılmış oldu. Bu karar sonrasında Uber'in artık Türkiye genelinde faaliyet göstererek taksi hizmeti verebileceği söyleniyor. 

2014’te Uber İstanbul'da hizmet vermeye başladığında normal taksilerin de Uber hizmeti vermesi sağlanmıştı şimdi yine aynı şekilde isteyen ve koşulları sağlayanlar Uber hizmeti sunabilecekmiş. Peki her şehirde Uber hizmeti olacak mı? Yoksa yine sadece İstanbul'da ve yaz mevsiminde Bodrum, Çeşme gibi turistik beldelerde mi Uber hizmeti olacak? Bilgisi olan haber verirse sevinirim. 

saziye78

25.12.2020 20:49

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Uber ne zaman Türkiye’de hizmet verecek?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.