5.00 / 1 oy

Bursa’da kadın doğum uzmanı tavsiyesi

Merhaba, İstanbul’dan Bursa’ya yeni taşındık. Bir aylık hamileyim ve şu an iyi bir kadın doğum uzmanı arıyorum. Kırılgan, alıngan bir yapım olduğu için ve aklıma takılan çok soru olduğundan doktorları genellikle sorularımla bezdirebiliyorum. Bir de şimdi kendimden çok  bebeğime kafayı taktığım için daha da çok korku içindeyim. Bir tarafta salgın var hasta olursam diye muayene olmaya ve doktor tanımaya çıkamıyorum. Diğer tarafta zaten şehri tanımıyorum, ev işleri filan derken inanılmaz zor bir süreç içindeyim. 

Özellikle bebek doğumunda doktorların iki farklı yaklaşım içinde olduğu söyleniyor birinci kategorideki doktorların anne adayına anlaşıyla yaklaşan, endişesine ortak olan ve aklındaki tüm soru işaretlerini cevaplayan (sorular saçma olsa bile) ilgili doktorlar. Bu doktorların büyük bir çoğunluğu erkek oluyormuş. İkinci kategorideki doktorlar ise ilk kez doğum yapan sen değilsin yaklaşımıyla standart prosedür neyse onu izleyen, sizin sorularınızı cevapsız bırakan doktorlar. Belki ikinci kategorideki doktorlar alanında uzman iyi isimler olsa da ben sorarken çekinirsem o soru benim içimde büyür de büyür. Bu sebeple bana beni dinleyecek, korkularımı anlayacak bir doktor lazım. Var mı bildiğiniz, önerebileceğiniz bir doktor? Kadın ya da erkek doktor olması öenmli değil bu arada sadece konuşabileceğim bir doktor olsun istiyorum. 

 

mmey

23.12.2020 23:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bursa’da kadın doğum uzmanı tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.