23.4.2014
4.50 / 20 oy

Güneş ve Akrep Burcu

Güneş'in Akrep Burcu Üzerindeki Etkileri

Güneş

Güneş'in sıcak ve kuru doğası, Akrep burcunun soğuk ve nemli doğasına zıt düşer. Güneş yaşamı, Akrep ise ölümü anlattığından, içerik olarak da önemli bir fark söz konusudur. Akrep burcunun gizemli ve derine inme arzusu, Güneş'in buradaki yerleşimi ile fazlasıyla aşikâr hale gelmiş olur. Bu yerleşim, harita sahibinin diğer insanları etkileyen güçlü ve karizmatik bir kişiliğe sahip olacağını gösterir. Gücünün farkındadır ve bunu nasıl kullanacağını ya da suistimal edeceğini bilir. Bu yerleşim, ilişkilerde cinsellik temasının öne çıkacağını da gösterir.

Gizli ve esrarengiz konulara eğilimi iyice artıracaktır. Bu yerleşim aynı zamanda harita sahibinin çok kararlı olacağını; olayların peşini sonuna kadar bırakmayacağını, ısrarcı ve takipçi olduğunu gösterir. Güç elde etmek için derin bir arzu duyar. Aslında kişi gücün kendisine değil, gücün kaynağının ne olduğuna yöneliktir. Her şeyin derinde kalan kısmı, gözüken kısmından daha çok kendisini ilgilendirir. Kendini olduğundan çok göstermeyi, pervasızca güç ve kendini beğenmişlik gösterilerine kalkışmayı sevmez. Yeteneklerini abartmaz, hatta olduğundan az gösterebilir.

Aslında dışarıdan bakıldığında, neyin peşinde olduğunu anlamak fevkalade zordur. Hâlbuki suyun görünen kısmının altına bakıldığında, pek çok beklentilerinin olduğunu görmek mümkündür. Dışarı belli etmese de, son derece rekabetçidir. Şartlan kendi lehine çevirmek için tüm şartlarını zorlar, başarıya tüm benliğiyle odaklanır ve asılır. Kararlıdır ve hedeflerine ulaşma uğrunda, hiç çekinmeden hayatını bile ortaya koyar. Hisleri ve sezgileri çok güçlüdür. Olayların nedenlerinin, sadece gözle görülenlerle ifade ve izah edilemeyeceğini iyi bilir. Beş duyunun algılayabileceğinin ötesini algılama ve idrak etmenin peşindedir. Bunun için paranormal ve gizemli olaylara karşı son derece ilgilidir. Belli etmese de, duygusal anlamda çok derin ve kırılgandır. Sessiz ve sakin olmasına rağmen, onu kızdırmak hiç de akıllıca olmaz. Kendisine zarar veren kişilerin dersini vermekte ustadır. Hatta bunu yapabilmek için sabırla uzun zaman uygun anı bekleyebilir. Sıkı mücadele verir ve yeri geldiğinde dövüşür.

Güneş ve Akrep Burcu
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
Etiketler:

Bu makale 1267 kez okundu

23.4.2014 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • curious
  curious
  3.11.2014

  yazık ya akrep burcunun da adı çıkmış kötü diye, bir sabah kalktığımızda tüm akreplerin telepatik bir iletişim kurması sonucu artık kuyruklarını kullanmadığı bir senaryo olursa da ya akrep burcu insanlarına artık zararsız derler, ya da akrep burcunun adı değişir, ne bilim tazmanya canavarı burcu falan denir

 • bolat01
  bolat01
  13.10.2014

  güneş de olsa venüs de olsa akrep burcuna güvenilmez arkadaş ben onu bilirim

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz