23.5.2016
5.00 / 1 oy

Google Zengin Kartlar Nedir?

Google Zengin Kartlar Kullanımı

Google, internet arama motorlarındaki bayrak taşıyıcı özelliğini korumaya devam ederek kullanıcılara daha rafine ve doğru arama sonuçlarını sunabilmek için yeni arama arayüzü Google zengin kartlar ile karşımıza yeni bir özellik çıkartıyor. Henüz beta aşamasında olan bu özellik için webmaster'lar için internet sitelerine daha çok trafik çekebilecekleri bir araç olarak nitelendiriliyor. İnternetin ve ticari platformların temel mantığının ilk uygulayan kaymağını yer olduğunu hatırlatmakta fayda var.

google zengin kartlar

Elbette burada zengin kelimesi ile ifade edilen, kullanan internet sitesi sahiplerinin zengin olacağı değil; içeriğin rich snippets'ta olduğu gibi zengin olması. Yukarıdaki resimdeki örnekte de görülebileceği gibi örneğin yemek tarifleri için bir temsili resim, oylamalar, ortalama oy ve yemek tarifi başlığı görüntüleniyor. Böylece arama yapan kullanıcılar da her bir google sonucunu teker teker ziyaret ettikten sonra hangisini yapacağına karar vermekle uğraşmak zorunda kalmıyor.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) tanımı da bu google güncellemeleri ile birlikte gitgide genişleyen bir ihtiyaç ve kontrol listesine erişmiş oluyor. Özellikle blog kullanalara güncel içeriklerle alexa ve google nazarında kıymetlenmeye çalışan internet sitesi SEO çalışmaları, böylece zengin kartlar ile daha da kaliteli bir optimizasyona kavuşmuş olacaklar gibi görünüyor.

Bakalım Google'ın bu hamleleri karşısında Yandex, Yahoo ve Bing gibi oyuna dahil olmak isteyen diğer büyük arama motorları nasıl ürünler sunacaklar.

Kısa bir inceleme ve uygulamadan sonra internet sitelerine nasıl zengin kartlar eklenebileceği ile de ilgili bir yazı paylaşmaya çalışacağım.

 

Google Zengin Kartlar Nedir?
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
Etiketler:

Bu makale 1793 kez okundu

23.5.2016 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • elanvital
  elanvital
  11.7.2018

  kesinlikle kesinlikle çok işe yarayan kartlar. sizi uğraştırmadan çözüme ulaştırıyor aradığınız şeye rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz böylece.

 • cerkez70
  cerkez70
  13.5.2017

  tamamiyle sizin ve tabii sitenizin ihtiyacına uygun oluşturulmuş kartlardır. istediğiniz birini seçip ücretini ödeyip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz