27.2.2014
4.63 / 24 oy

Ellere Göre Meslekler

eller

- HUKUKÇU ELİ: Jüpiter tepesi gayet belirgin, Mars tepesi kabarık, başparmak geriye doğru kıvrılmış ve ikinci boğumu gayet kuvvetli; Zeka, Kader ve Apollon çizgisi çok derin.

- MİMAR ELİ: Parmaklar daha ziyade dört köşe, Apollon çizgisi çok derin, Satürn çizgisi dümdüz, Mars tepesi oldukça gelişmiş.

- DOKTOR ELİ: Jüpiter tepesinin üzerinde uzunlamasına çizgiler; Kader çizgisi pürüzsüz ve gayet açık parmak uçları yelpaze biçiminde, avuçiçi sert. bütün parmaklar uzun; Ay tepesi çok kabarık.

- SUBAY ELİ: El geniş ve kuvvetli. Baş parmak gayet iyi gelişmiş. Mars tepesi geniş. Hayat ve Kader çizgisi gayet derin; parmak uçları dört köşe, ya da yelpaze biçiminde; parmaklar normal uzunlukta.

- MÜZİSYEN ELİ: Satürn tepesi çok bârizdir. Bu tepenin üzerindeki parmak da gayet biçimlidir. Genellikle parmaklar uzundur.

Kompozitörlerin parmaklan, daha ziyade boğumlu ve dört köşelidir.

- TİYATRO SANATÇISI ELİ: Parmaklar çok uzun, düz ve boğumları bâriz değildir. Apollon tepesinin üzerindeki parmağın ucu, yelpaze biçimindedir. Zeka çizgisi, Mars tepesine kıvrılır. Venüs ve Ay tepeleri geniştir.

- SANATKÂR ELİ: Parmakların ucu sivri, Apollon tepesi çok gelişmiş. Jüpiter tepesi çok geniş.

Ressamların parmaklarının boğumları gayet açık olur.

- GÜZEL SANATLARLA İLGİLENENLERİN ELİ: Parmak uçları genellikle yelpaze biçiminde. Elde az çizgi

vardır. Venüs, Mars ve Ay tepeleri biraz yukarıdadır. Avuç kalın, el enerjik ve avuç geniştir.

- GAZETECİ - YAZAR ELİ: Özellikle Jüpiter ve Ay tepesi geniş ve bârizdir. Apollon tepesinin üzerindeki parmak uzundur. Parmak uçlan dört köşe yahut yelpaze biçimindedir.

- DENİZCİ ELİ: Ay tepesi çok belirgin. Hayat çizgisinin alt kısmı avuca gömülmüş. Hayat çizgisi üzerinde birçok seyahat çizgisi; el geniş; başparmağın daha ziyade birinci boğumu kuvvetli, Mars tepesi normal bir elde-kinden biraz daha yukarıda ve kabarık.

- DİN ADAMI ELİ: İşaret parmağı uzun ve kuvvetli; Jüpiter tepesi geniş, Venüs ve Ay tepesi de kabarık; Zeka çizgisinin ucu hafifçe Ay tepesine doğru kıvrılmış, Mars tepesinin üzerindeki parmak dümdüz ve uzun.

- HESAP UZMANI ELİ: Mars tepesi çok kabarık ve gelişmiş, Apollon ve Satürn tepesindeki çizgiler çok belirgin, başparmak ve parmakların ikinci boğumları gayet belirgin.

- SERBEST MESLEK SAHİBİ ELİ: Beş parmak uzun ve kalın, akıl çizgisi çok derin, parmak uçlan kare biçiminde, Mars tepesi gelişmiş. Mars tepesinin üzerindeki parmak uzun ve kuvvetli.

Ellere Göre Meslekler
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
Etiketler:

Bu makale 6616 kez okundu

27.2.2014 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • pisi
  pisi
  10.8.2018

  yok artık el şekline göre de mi ne meslek yapılacağı belirleniyor. ama elleri şişmiş olan ya da nasır tutmuş olan kişilerin meslek tahminini yapmak kolay olur.

 • canergemveren
  canergemveren
  10.9.2016

  kimse sanatkar doğmaz, şartları insanlara ne iş yapacakları konusunda fırsatlar yaratır, bu yüzden özellikle sanatçı eli gibi bir kavrama inanmak mümkün değil

 • vitamin0
  vitamin0
  26.5.2016

  müzisyen eli diye bir kavram yerleşmiş ama müzisyen de hangi branşın müzisyeni tamamen muallak? keman mı çalacak perküsyon mu belli değil. piyanist parmakları filan deseler bari

 • betusum07
  betusum07
  10.1.2016

  küçük elli basketbolcu olmaz demedi demeyin

 • bostonlu
  bostonlu
  6.12.2015

  Tamamen yanlis anlasilma ile denk geldigim makale ama eglendim.

 • hy_sular
  hy_sular
  15.11.2014

  insanın baş parmak yapısından dolayı serbest meslek erbabı olması kaderi olabilir mi ya :)

 • omerr
  omerr
  18.10.2014

  ben de de mimar eli varmış güya ama çöp adam çiz desen çizemem

 • pelin
  pelin
  18.10.2014

  bende sanatçı eli varmış, e artık birisi keşfetsin diye bekliyorum :)

 • eftellyaa
  eftellyaa
  28.2.2014

  İlginiz için çok teşekkür ederim :) içeriği de beğenmişsinizdir umarım.

 • sanem
  sanem
  28.2.2014

  Yazınız ile ilgili harika bir resim bulmuşsunuz :) tıklamadan geçemedim :)

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz