27.2.2014
4.63 / 24 oy

Ellere Göre Meslekler

eller

- HUKUKÇU ELİ: Jüpiter tepesi gayet belirgin, Mars tepesi kabarık, başparmak geriye doğru kıvrılmış ve ikinci boğumu gayet kuvvetli; Zeka, Kader ve Apollon çizgisi çok derin.

- MİMAR ELİ: Parmaklar daha ziyade dört köşe, Apollon çizgisi çok derin, Satürn çizgisi dümdüz, Mars tepesi oldukça gelişmiş.

- DOKTOR ELİ: Jüpiter tepesinin üzerinde uzunlamasına çizgiler; Kader çizgisi pürüzsüz ve gayet açık parmak uçları yelpaze biçiminde, avuçiçi sert. bütün parmaklar uzun; Ay tepesi çok kabarık.

- SUBAY ELİ: El geniş ve kuvvetli. Baş parmak gayet iyi gelişmiş. Mars tepesi geniş. Hayat ve Kader çizgisi gayet derin; parmak uçları dört köşe, ya da yelpaze biçiminde; parmaklar normal uzunlukta.

- MÜZİSYEN ELİ: Satürn tepesi çok bârizdir. Bu tepenin üzerindeki parmak da gayet biçimlidir. Genellikle parmaklar uzundur.

Kompozitörlerin parmaklan, daha ziyade boğumlu ve dört köşelidir.

- TİYATRO SANATÇISI ELİ: Parmaklar çok uzun, düz ve boğumları bâriz değildir. Apollon tepesinin üzerindeki parmağın ucu, yelpaze biçimindedir. Zeka çizgisi, Mars tepesine kıvrılır. Venüs ve Ay tepeleri geniştir.

- SANATKÂR ELİ: Parmakların ucu sivri, Apollon tepesi çok gelişmiş. Jüpiter tepesi çok geniş.

Ressamların parmaklarının boğumları gayet açık olur.

- GÜZEL SANATLARLA İLGİLENENLERİN ELİ: Parmak uçları genellikle yelpaze biçiminde. Elde az çizgi

vardır. Venüs, Mars ve Ay tepeleri biraz yukarıdadır. Avuç kalın, el enerjik ve avuç geniştir.

- GAZETECİ - YAZAR ELİ: Özellikle Jüpiter ve Ay tepesi geniş ve bârizdir. Apollon tepesinin üzerindeki parmak uzundur. Parmak uçlan dört köşe yahut yelpaze biçimindedir.

- DENİZCİ ELİ: Ay tepesi çok belirgin. Hayat çizgisinin alt kısmı avuca gömülmüş. Hayat çizgisi üzerinde birçok seyahat çizgisi; el geniş; başparmağın daha ziyade birinci boğumu kuvvetli, Mars tepesi normal bir elde-kinden biraz daha yukarıda ve kabarık.

- DİN ADAMI ELİ: İşaret parmağı uzun ve kuvvetli; Jüpiter tepesi geniş, Venüs ve Ay tepesi de kabarık; Zeka çizgisinin ucu hafifçe Ay tepesine doğru kıvrılmış, Mars tepesinin üzerindeki parmak dümdüz ve uzun.

- HESAP UZMANI ELİ: Mars tepesi çok kabarık ve gelişmiş, Apollon ve Satürn tepesindeki çizgiler çok belirgin, başparmak ve parmakların ikinci boğumları gayet belirgin.

- SERBEST MESLEK SAHİBİ ELİ: Beş parmak uzun ve kalın, akıl çizgisi çok derin, parmak uçlan kare biçiminde, Mars tepesi gelişmiş. Mars tepesinin üzerindeki parmak uzun ve kuvvetli.

Ellere Göre Meslekler
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
Etiketler:

Bu makale 7890 kez okundu

27.2.2014 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • İsmail Sevindi
  24.12.2018

  meslek kafada seçilir ama herkesin kişilik yapısı ya da vücut yapısı her işi yapmaya müsait olmayabilir, yanlış anlaşılmaya açık olduğunun farkındayım ama bazı işlerde biraz daha kalıplı ve gür sesli olmak işinizi daha iyi yaptırabilmenizi sağlıyor kabul edin

 • A.Akbaş
  13.12.2018

  20 yıl elleriyle ekmeğini kazanmış birisinin nasırlarından emekçi olduğunu anlayabilirsiniz ama yumuşacık ellere sahip aynı yaşlarda birisinin bankacı mı yoksa sigortacı mı olduğunu konuşmadan anlayamazsınız, varsayımlarınız da çok kötü

 • yarenn_26
  2.12.2018

  elleri daha büyük olanlar bir açışta hem ctrl hem de p tuşuna basabildikleri için yazılımcı olmaya daha mı uygundurlar bu mantıkla? piyanist ya da bas gitarist olmak da buna benziyor işte, önce kişi olmak istediği mesleği çok istemeli ve bunun için çok çalışmalı, ondan sonra sadece bazı meslek dalları için fiziksel sınırlamaları olabilir o kadar

 • mantık
  3.10.2018

  iş hayatında çok başarılı olmak mı beraberinde parayı getirir yoksa çok parası olan birisine mi çok iyi iş yapıyor dersiniz? mühendislik mükemmel bir meslek ama eğer işletmeci olacaksanız muhasebesinden insan kaynaklarına kadar şirketin tüm departmanlarını takip ediyor olmanız gerekir, böyle bir yoğunlukta da ben sadece mühendislik kısmını yapmak istiyorum deme lüksünüz kalmıyor zaten

 • sudecan
  19.9.2018

  tek suçlu eğitim sistemi değil, kısa yoldan zengin olmak ve çalışmadan yatıp instagram'daki bol filtreli lüks hayatları yaşamak istemek artık çok olağan bir durum oldu, siz mühendis olmayı hayal edin de eğitim sistemi zaten sizi zorla müteahhit yapmaz merak etmeyin

 • eren34
  19.9.2018

  gazeteci eli diye de bir el çeşidi varmış ya gözlerime inanamadım, peki herkesin bir mesleği yapmak amacıyla dünyaya geldiğini savunuyorsanız eğitim sistemimizin girdi ve çıktı üretme sürecini nasıl değerlendirirsiniz?

 • pisi
  10.8.2018

  yok artık el şekline göre de mi ne meslek yapılacağı belirleniyor. ama elleri şişmiş olan ya da nasır tutmuş olan kişilerin meslek tahminini yapmak kolay olur.

 • canergemveren
  canergemveren
  10.9.2016

  kimse sanatkar doğmaz, şartları insanlara ne iş yapacakları konusunda fırsatlar yaratır, bu yüzden özellikle sanatçı eli gibi bir kavrama inanmak mümkün değil

 • vitamin0
  26.5.2016

  müzisyen eli diye bir kavram yerleşmiş ama müzisyen de hangi branşın müzisyeni tamamen muallak? keman mı çalacak perküsyon mu belli değil. piyanist parmakları filan deseler bari

 • betusum07
  10.1.2016

  küçük elli basketbolcu olmaz demedi demeyin

 • bostonlu
  6.12.2015

  Tamamen yanlis anlasilma ile denk geldigim makale ama eglendim.

 • hy_sular
  15.11.2014

  insanın baş parmak yapısından dolayı serbest meslek erbabı olması kaderi olabilir mi ya :)

 • omerr
  18.10.2014

  ben de de mimar eli varmış güya ama çöp adam çiz desen çizemem

 • pelin
  18.10.2014

  bende sanatçı eli varmış, e artık birisi keşfetsin diye bekliyorum :)

 • eftellyaa
  eftellyaa
  28.2.2014

  İlginiz için çok teşekkür ederim :) içeriği de beğenmişsinizdir umarım.

 • sanem
  28.2.2014

  Yazınız ile ilgili harika bir resim bulmuşsunuz :) tıklamadan geçemedim :)

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz