12.9.2016
5.00 / 1 oy

Rüyada Araba Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Araba Görmek

Rüyada araba görmek, rüyanın biçimine göre farklı yorumlar kazanabilir ancak genel olarak parasal konulardaki gelişmelerin habercisi olarak yorumlanır. Arabanın renginin kırmızı, yeşil, mavi ya da sarı olması ya da arabanın at arabası ya da motorlu binek taşıt olmasına kadar çok çeşitli anlamları bulunmaktadır.

Rüyada arabanın içinde olmak ya da araba sürüyor olmak, bu yorumların daha da güzel olacağı anlamı taşımaktadır. Eğer arabayı başkası sürüyor ise bu da gelişecek güzel haberlerin, başkalarının çabaları sayesinde ya da belki de hiç tanımadığınız insanların hayatlarındaki gelişmelere paralel olarak sizin maddi durumunuza yansıyacak iyi gelişmelerin habercisi de olabilir. Rüyada Arabaya binmek ise gelişmelerin daha yeni başladığı ve gerçekleşmesinin bir süre daha zaman alacağını gösterebilir. Unutmayın ki herkesin hayatında her an gelişen milyonlarca küçük gelişme, diğer insanların hayatlarını olumlu ya da olumsuz şekillerde şekillendirmektedir. Bu yüzden bazen sizin hayatınızda değişiklik olabilmesi için önce başka insanların adım atması gerekebilir.

Rüyada Araba Görmek

Arabadan inmek ya da arabadan düşmek ise istifa edebileceğinizin ya da işten ayrılabileceğinizin göstergesi olabilir.

Arabanın altında ezilmek ise eğer mutlu bir rüya ise yakın zamanda elinize toplu bir para geçeceğinin habercisidir. Piyango da kazanabilirsiniz, yıllardır yatan arsaya müteahhit talip de çıkabilir. Ama ne şekilde olursa olsun elinize bir para toplu para geçeceğinin işaretçisi olarak yorumlanır.

Koşarak araba kovalamak ise arabayı yakalasanız da yakalayamasanız da bazı mücadelelerinizin güzel yolda devam ettiğinin göstergesidir, mücadelenizden vazgeçmeyin. Bir davayı da kazanabilirsiniz, işsizlik durumundan da kurtularak güzel bir iş de bulabilirsiniz.

Freni patlamış araba ya da duramayan araba görmek ise işleriniz ile ilgili parasal durumlarda beklediğiniz iyi haberlere daha çabuk kavuşacaksınız demektir.

Arabada ölen bir yakınınızı görmek ise o yakınınız ile ilgili yarım kalan bir iş hakkında yakınlarda bir gelişme olabileceği anlamı taşır.

Rüyada gelin arabası görmek ise (süslenmiş araba), haberinizin olmadığı bir borcunuzun ya da ödemenizin çıkabileceği anlamına gelir.

Eğer rüyada araba almak gibi bir gelişme var ise bu da yakınlarınızdan birisinin yakınlarda iyi bir haber alacağının habercisidir. Rüyada araba lastiği patlaması ise tüm bu güzel gelişmelerin aksine işlerinizin bozulacağının habercisi olabilir. Sahibi olduğunuz mal varlıklarınızın eğer sigortası yoksa olası bir kaza ya da yangın gibi bir durum oluşabilir ve sigortanızı yaptırmanızda yarar vardır.

Ayrıntılarını hatırlamıyorsanız ise bu iyiye işarettir çünkü arabanın rengi yoksa ya da türü hatırlanmaksızın sadece araba olarak hatırlanıyorsa:

Kendi işinizin sahibiyseniz, bu yakın zamanda alacağınız olumlu bir haberin işareti olabilir. Örneğin haberini beklediğiniz bir ihaleyi kazanabilirsiniz ya da ödemesinde güçlük çektiğiniz bir krediniz hakkında olumlu gelişmeler olabilir.

Maaşlı olarak çalışıyorsanız, rüyada araba görmek alacağınız bir zam haberi ya da terfi haberinin işareti olabilir. Terfi ya da promosyon gibi güzel gelişmeler çok çeşitli şekillerde gerçekleşebilir. Örneğin sizin kişisel başarılarınızın yönetim tarafından tespit ve takdir ile karşılanması ile de olabilir; ya da sizin önünüzü tıkayan bir meslektaşınızın daha yüksek maaşla başka bir iş yerine transfer olması ile de olabilir. Ama her sonuçta oluşacak gelişmeler tarafınız için olumlu olacaktır.

Arabanın Rengine Göre Rüya Yorumları

Rüyada Kırmızı Araba Görmek

Rüyada kırmızı ve araba, güç ve paranın işaretçileridir. Kırmızı araba ise işinizle ilgili paradan ziyade makamın ya da büyük bir başarının habercisidir.

Bir diğer yorum ise duygusal konularda duymayı beklediğiniz güzel haberlerin gelmesi ya da birisinin size açılması anlamlarına gelebilir.

Rüyada Yeşil Araba Görmek

Rüyada yeşil ve araba, uzun süredir yapmayı ihmal ettiğiniz bazı işlerin (ödemeler ya da kişisel ilişki) yakın zamanda başınızı ağrıtabileceği anlamına gelir, oturun ve sizin unutmuş olmanıza rağmen başkalarının çok sık düşündüğü konuları bir gözden geçirin.

Rüyada Mavi Araba Görmek

Eğer rüyanızda gördüğünüz arabanın rengi mavi ise, bu taşınacağınızın ya da bir yolculuğa çıkacağınızın bilgisi olabilir.

Rüyada Beyaz Araba Görmek

Rüyanızda beyaz araba gördüyseniz, bu işinizden bir süreliğine ayrılarak dinleneceğiniz olarak yorumlanır. Ancak bu ayrılık geçici ve huzurlu olacaktır ve süreç sonunda işinize tekrar başlayacaksınızdır.

Rüyada Siyah Araba Görmek

Rüyada siyah araba görmek (ya da siyah araba sürmek), bir başarınızdan dolayı toplu olarak takdir ve tebrik edileceğinizin göstergesi olabilir.

Rüyada Araba Görmek Ne Anlama Gelir?
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
Etiketler:

Bu makale 15382 kez okundu

12.9.2016 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • aynure
  aynure
  9.4.2018

  arabanın rengine göre gelecekte olacak olanlar değiştiğine göre sedan ya da suv olması da çok önemli olsa gerek. Misal kamyon sürmek ya da devirmek de benzer şekilde mi yorumlanıyor?

 • kırasavcık
  kırasavcık
  15.9.2016

  rüyada uçan araba görmek için de bir yorumunuz var mı? bir de at arabasıydı onu da ekleyeyim

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz