10.1.2016
5.00 / 1 oy

Renk Seçiminde Faydalı internet Siteleri

Renkler

Tasarımlarınızda kullandığınız ana renklere ilave olarak uyumlu olacak renk skalalarını belirlerken kullanabileceğiniz iki siteyi sizinle paylaşmak istiyorum:

Adobe Kuler

Adobe tasarım alanında sıklıkla kullanılan Photoshop, Illustrator gibi birçok programın üreticisi. Adobe Kuler internet üzerinden renk paletleri oluşturabileceğiniz ya da daha önceden oluşturulmuş renk paletlerini kullanabileceğiniz bir site. En güzel yanı da tüm bu hizmetler tamamen ücretsiz. Tek yapmanız gereken bir hesap oluşturmak ve istediğiniz kombinasyonu oluşturana kadar renk şarkıyla oynamak.

COLOURlovers

Adında da anlaşılacağı üzere renk sevdalısı insanların bir araya gelip, renk paletleri oluşturduğu ve paylaşmalarda bulunduğu bir site. Bu sitede farklı kategorilerde önceden hazırlanmış renk paletleri bulabilirsiniz. Paletleri popülaritelerine göre sıralayabilir, sevdiğiniz paletlere oy verebilir ve daha sonra kullanmak için sevildiğiniz paletleri favorilerinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca paletlerinden hoşlandığınız renk sanatçıları takip edip en son renk paylaşımlarını görebilirsiniz. Hatta dilerseniz siz de kendi renk paletlerinizi oluşturup insanların beğenisine sunabilirsiniz.

Renk Seçiminde Faydalı internet Siteleri
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
Etiketler:

Bu makale 1000 kez okundu

10.1.2016 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • awrixe
  awrixe
  19.2.2018

  Yeni yapılan tasarımlarda mavinin ve turuncunun çok tatlı tonlarının çok yuvarlak hatlı fontlar ile birlikte kullanıldığı örnekler ilk başta gözüme çok güzel geliyorlardı ama artık hepsi aynı gibi gelmeye başlayınca hızlı baydı, renk seçimi konusunda deneysellik yapmak bence biraz lüks gibi çünkü örneğin bir logonun rengini değiştirmek mümkün olmayabiliyor, bu yüzden uzun vadeli düşünüp daha kalıcı kurallardan esinlenmek gerekiyor

 • WebManiac
  WebManiac
  14.1.2017

  Tasarim konusunda secilen renk ilk goze carpan kisimdir. Bu sebeple amaca yonelik dogru seçilmiş renk basariya yaklasmak demektir.

 • Y.Çançin
  Y.Çançin
  1.3.2016

  siteler güzel de ben asıl color nasıl yazılır ona takıldım, colour mu color mu?

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz